Chutné recepty pro zdraví
Low carb, Whole30, Paleo, Primal
přirozeně bez lepku a cukru

TIPY NA VÝŽIVNÉ WEBY

Stránky nabité informacemi

Mé oblíbené weby, které stojí za to sledovat

Pokud hledáte informace ke změně svého stravování (Nenašli jste je u mě? Jak je to možné? 😀 ), určitě nezapomeňte navštívit níže uvedené zdroje. Všechny patří mezi mé oblíbené, často z nich čerpám informace a také tolik potřebnou motivaci i inspiraci.

Typ stránky Název stránky Adresa Co tam najdete
Nízkosacharidové stravování pro hubnutí a zdraví https://www.facebook.com/groups/nizkosacharidovestravovani/ Uzavřená facebooková skupina, která se každým dnem stále více a více rozrůstá. Její zakladatelka udržuje ve skupině neuvěřitelně pozitivní atmosféru, takže tu najdete nejen spoustu receptů, ale i rad a podpory na vaší cestě za zdravím či shozenými kilogramy.
Whole30.com www.whole30.com Oficiální stránky programu Whole30 (v angličtině). Obsahují spoustu článků, osobních příběhů a tipů, jak úspěšně zvládnout celý program. Pokud hledáte odpověď na nějakou zapeklitou otázku týkající se Whole30, tady ji určitě najdete.
WHOLE30 CZ/SK www.facebook.com/groups/844747412206480/ Uzavřená facebooková skupina, kde se členové navzájem podporují a inspirují nejen během programu Whole30. Najdete tu nejen spoustu fotek lákavých jídel, ale také odpovědi na mnohé běžné i méně tradiční dotazy.
Paleo+ Czecho-Slovakia www.facebook.com/groups/paleo.czech Uzavřená facebooková skupina zaměřená na “nestandardní” výživové směry, kde hlavní roli hraje právě paleo či primal. Najdete tu spoustu informací nejen ohledně stravování, ale také cvičení a celkového životního stylu.
Paleo doupě blog.paleo-doupe.cz Blog Miroslava “Metly” Matouška byl jedním z prvních, na kterém jsem začínala se svou změnu ve stravování. Jeho objevení mi pomohlo pochopit spoustu do té doby nejasných informací a také mě inspirovalo při mém novém vaření. Mirka beru jako svého “paleo učitele” a za to mu patří můj velký dík 🙂
Grasa.cz www.grasa.cz Stránky Michala Turny obsahují zajímavé informace, které vás “nakopnou” správným směrem. Týkají se nejen stravovacích návyků a paleo zásad, ale také celkového životního stylu. Určitě by vám neměl uniknout Michalův životní příběh, který krásně ilustruje, jak málo stačí změnit a dosáhnout přitom velkých změn.
Jídlo na prvním místě www.facebook.com/jidlonaprvnimmiste/ Otevřená komunita lidí, které inspirovaly knihy Jídlo na prvním místě a Whole30. Jedná se o oficiální facebookové stránky nakladatelství Melvil, zaměřené na uvedené knihy a informace v nich obsažené.
Green almonds green-almonds.weebly.com Úžasně inspirativní stránky se skvělými recepty a fotografiemi. Najdete tu mnoho úžasných exotických jídel z arabské kuchyně. A nemusíte se bát, většina použitých ingrediencí je snadno sehnatelná a celý web je psán v češtině. Autorkou je totiž Češka Martina žijící v Izraeli.
Blog Petra Máry blog.petrmara.com Tak tenhle blog je úplně ten první, který jsem objevila při svém pátrání “za hubnutím” a který mi dával vážně smysl, zejména jeho naprosto legendární video o paleo a low carb stravě a jejím zásadním vlivu na vývoj vážné nemoci. Jestli potřebujete slyšet něco, co vás opravdu přesvědčí upravit své stravovací návyky, rozhodně si tohle video pusťte.
Fit plan www.fitplan.cz Tenhle web se vlastně vůbec netýká přímo palea či Whole30, nicméně jeho obsah se změnou životního stylu velmi úzce souvisí. Najdete tu přehledné informace o tom, jak upravit svůj jídelníček, jak často a co cvičit, jaká pravidla dodržovat a čeho se naopak vyvarovat, pokud chcete dosáhnout trvalé změny ve své váze a tu si udržet. Pro mě byla tahle stránka tou, která mi otevřela oči a pomohla pochopit, že zdaleka ne vše, co se o stravě v posledních několika desetiletích říkalo a stále doporučuje, je až tak pravda (nebo lépe řečeno, že to není pravda vůbec 😉 ).
Deliketo.cz www.deliketo.cz Za těmito stránkami se skrývá neskutečně milá osoba, kterou sleduji již delší dobu a jejíž práce mě ohromně inspiruje. Jestli má někdo jasno v nízkosacharidovém stravování, tak je to právě ona. Pokud s Low carb stravou teprve začínáte, rozhodně si přečtěte její skvěle napsaný manuál o tom, co to vůbec je, jak funguje naše tělo, jaké potraviny jsou vhodné a jaké naopak vůbec. Nebo rovnou navštivte její seminář, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací, které vám pomohou v začátcích, usnadní vám základní orientaci v nízkosacharidovém stravování a vysvětlí jeho vliv na naše zdraví.
Top Mautic is open source marketing automation
close

Má první tištěná kuchařka je tu!

Voňavá kuchařka

Bez lepku, s nízkým obsahem sacharidů a hlavně chutně.