Vaše Whole30 » Paleo snadno
Chutné recepty pro zdraví
Whole30, Paleo, Primal
přirozeně bez lepku a cukru

VAŠE WHOLE30

Absolvovali jste úspěšně Whole30?

Podělte se o své zkušenosti a zážitky s ostatními.
Pomůžete tak těm, co se na Whole30 teprve chystají. 

Napište níže do komentářů, jaké to bylo.
Jak vám W30 pomohlo?
Co bylo nejtěžší?
Co vás překvapilo?

7 komentářů

 1. vlasta mlejnková napsal:

  Tak souhrn mých 30dnů :
  Jsem čiperná bába, spím jak děťátko, krevní obraz skvělý ,tlak jak zamlada, radost z jídla, chuť cvičit a schopnost zapomenout na ty moje zatrolený roky. 😀 (jsem ročník 1944)

  Nebylo to mé první Wh, tím pádem jsem netrpěla jakýmikoli problémy, od loňského září jsem držela Wh , abych se dala dokupy před ortopedickou operací a shodila nějaké to kilo. Do špitálu jsem šla celkem fit. Nemocniční a lázeňská strava mě trochu rozhodila, ale opět 30 dní Whole mě dostalo do kondice. Měsíc srpen jsem prolajdačila na dobrůtkách z ovoce, zmrzlinách, ovocných knedlíkách a koláčích, jahody, meruňky, atd, několikrát narozeniny přátel i v rodině (všichni jsem lvi ), 2kg navrch a výčitky svědomí 🙁 .

  Od 1.září jsem najela na čisté Wh, abych se zase srovnala, protože mě v lednu čeká výměna levého kolenního kloubu, teď budu na paleo stravě a v listopadu a v prosinci budu opět držet striktně Wh. Váhový úbytek od loňského září dosud byl pozvolný – 13 kg.
  Celé září jsem fotila i komentovala každé jídlo, protože jsem chtěla dokázat svým kamarádkám, že lze vařit zdravě a pestře jen ze základních surovin a nemusí to být drahé ani pro důchodce s průměrným důchodem. A hlavně jsem jim chtěla dokázat, že mohou zůstat u tradiční kuchyně. 😉 Ale byla to pro mě fuška 🙁 .
  A kolik mě ten měsíc stál : Utratila jsem pouhých 6 🙂 tisíc pro mě i manžela. Je v tom i jeho pivčo a sem tam víno pro návštěvu (nekupuju krabičák), i papu pro občasné hosty. Je fakt, že část zeleniny si vypěstuji, veškeré masové chuťovečky od šunky, huspeniny až po paštiky si dělám sama. A to hosté mají rádi. Manžel jedl téměř vše, co já, pouze některá jídla vyžadoval s pečivem, nebo zahuštěné , nebo se smetanou.

  Teď se trochu rozšoupnu, zase si budu kupovat avokádo a různé ořechy, v rámci palea si pochutnám na dezertech a vůbec.
  Děkuji dámám, jako je Lucie Grusová a všem, které založily tuto skupinu a drží nás svými připomínkami při správném Wh 😀 😀 .
  Nějaký čas si dám pohov od facebooku, protože jsem poslední dobou strávila na internetu víc času, než je zdrávo.
  Co bylo pro mě nejtěžší ? Naroubovat striktní WHOLE na českou tradiční kuchyni (mimo jiné, aby to jedl i můj manžel 😀 .

  Tak se mějte všichni parádně 😀 a buďte Whole 🙂

 2. Daniela napsal:

  Zkušenosti z mého prvního Whole30:
  Od narození mého syna (1992) jsem se začala zajímat o to, co jím a čím budu krmit své dítě. Studium zdravé výživy se stalo mým koníčkem. Jako první mne zaujala kniha Fit pro život, podle které jsem se několik let stravovala, zhubla jsem, ale hlavně z etických důvodů a informací, které jsem se dále dozvídala, jsem začala pomalu vyřazovat maso. Od mládí jsem „bojovala“ s váhou, díky čemuž jsem si vypěstovala v otázkách stravování opravdu silnou vůli. Přestože jsem věřila, že se stravuji velmi zdravě, má váha říkala něco jiného. Před 6ti lety jsem se setkala s makrobiotikou a začala ji studovat. Uchvátila mne a já se stala jejím věrným šiřitelem a konzumentem 🙂 Věřila jsem, že to je ten vrchol, že jím nejzdravěji, jak jen to je možné. Po půl roce striktní MB stravy jsem zhubla o 25kg. Cítila jsem se dobře, jen barva mé pleti začala blednout. I z toho důvodu jsem studovala a hledala dál a začala zařazovat více syrové zeleniny, zelený ječmen a později i kváskové pečivo a občas kvalitní sýry. Otevřela jsem vegetariánskou jídelnu, pořádala kurzy vaření…..a váha pomalu začala opět stoupat. Objevovala se plíseň na kůži, nestabilní energie, zkracoval se menstruační cyklus, poslední rok mě bolela téměř nepřetržitě levá paže. Loni v létě jsem opět experimentovala a byla 7 měsíců na RAW stravě, na které jsem výrazně zhubla, po delší době mě ale začal bolet žaludek. Vrátila jsem se ke své původní „zdravé“ vege stravě, založené na celozrnných obilovinách, rostlinných bílkovinách a zelenině. Má váha během půl roku byla min.o 10kg vyšší. Ruka stále bolela, plíseň se stále objevovala….přidaly se občasné stavy smutku až deprese a to bez zjevných příčin. Stále jsem si říkala, jak je možné, že jím tak „zdravě“ a mám problémy nejen s váhou, ale i drobné zdravotní? A tehdy jsem narazila na video o „škodlivosti“ nadmíry sacharidů a její projevy na zdraví…..a sedělo to. Okamžitě, ještě ten den jsem si zakoupila knihu „Jídlo na prvním místě – Whole30“, za den ji zhltla a rozhodla se mé několikaleté, velmi hluboko zakořeněné, přesvědčení o „zdravé stravě“ prověřit na vlastním těle tím, že jsem se pustila po hlavě hned následující pondělí do programu Whole30. Omluvám se za dlouhý úvod, ale myslím si, že pro lidi, kteří šli podobnou cestou jako já, může být právě toto rozhodující 🙂
  V úterý 11.10.2016 jsem dokončila svůj první Whole 30. Jeho dodržení pro mne nebylo nijak náročné, možná díky mé vyvinuté vůli ohledně stravy, vše plynulo snadno, až jsem byla sama překvapená, že dokážu sníst ráno vajíčka bez chleba a 2x denně bio maso. Ke všemu jsem potřebovala vždy dostatek teplé i syrové zeleniny.
  A jak se cítím po ukončení programu? Již po 10ti dnech byla ta tam bolest levé paže. Plíseň na kůži se téměř ztratila, občas se malé ložisko objeví po větším množství ovoce! Zlepšila se mi pleť (která byla i tak dobrá), prohloubil se spánek, nemám mezi jídly žádný hlad, mám celý den stabilní energii, což jsem vůbec neznala. Nějaké to kilo jsem zhubla, zpočátku hlavně vodu, byla jsem zřejmě hodně zavodněná vlivem velkého množství sacharidů, i když těch „zdravých“, celozrnných. Jsem lehce zahleněná, myslím, že to je ještě součást očisty.
  A teď se má mnohaletá, studiem nabytá přesvědčení o zdravé stravě zbořila jako domeček z karet…..ale můžu snad popřít to, co cítím na vlastním těle? Takže budu pokračovat víceméně ve stylu Whole a jen čas a zkušenost ukáže, jak se cítí moje tělo i duše.
  Všem, kteří se pustí do programu Whole30, přeji hodně štěstí a nebojte se toho, jen vlastní zkušeností se můžete posunout dále, ať už je to strava, nebo jiná část života 🙂

 3. SHRNUTI CELEHO WHOLE 30 vcetne zarazovaci faze
  Me Whole 30 se zdalo byt ze zacatku tezkym,dokonce tezsim rozhodnutim,nez vskutku bylo.Program me donutil zamyslet se nad casem,nad planovanim a hlavne take nad nakupovanim.Casto se mi stavalo,ze jsem neco vyhazovala.To ted neznam,coz nam setri kapsu!
  Nic se neprodrazilo,i s kvalitnimi surovinami jsme na stejne rozpoctove castce,co se jidla tyka.
  Zjistila jsem,ze hlava ovlada i chute a zvyklosti,ktere se vazou k nasim SNIDANIM a program mi pomohl ji prelstit.
  Zacinala jsem program se zahlenenim,ktere stale pretrvava,ale v mnohem mensi forme(pry to chce cas…),s nadmutim,ktere ustoupilo a ted se opet se zavadenim vracelo!Zadne jine problemy jsem nemela.
  Pro me to byl test a necekala jsem vubec,ze na nejake potravinove skupiny zareaguji.Opak byl pravdou!Prekvapila me NULOVA REAKCE na lusteniny a naopak velmi neprijemne me dostaly BEZLEPKOVE OBILOVINY a MLECNE VYROBKY. U tech budu stale hledat nejakou snesitelnou mez,pres kterou uz pak ale nepujdu (testovani a cisteni se).
  Protoze jsem osobni trener,hodne cvicim a beham,neodpustim si komentovat i po strance sportovni vyzivy.
  Vykon se drzi na mem standardu.Sily mam stale dost,tempo se malicko zrychlilo 10km za 56min v nekopcovitem terenu.Co je vyborne,zjistila jsem ze suplement neni potreba v zadne forme!Lze najit „suplement“ z prirozene stravy a to je to nejcenejsi,ceho si na WHOLE30 cenim!To svobodne rozhodnuti,zda si dat protein v prasku/nakopavac/iontak/BCAA nebo radeji bilkovinnou stravu doprovazenou chutnou zeleninou,ovocem,orechy!
  Svaly se vyrysovaly a citim se skvele!
  A posledni,co vas asi take hodne zajima,jsou vahove a obvodove vysledky:
  Bricho -3cm
  Prsa -6cm
  Zadek -2cm
  Stehno -6cm
  Biceps -1cm

  Vaha aktualne -5kg

Komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Top
Mautic is open source marketing automation

Konec starostem co zdravého zase vařit. Nová KUCHAŘKA od Lucky!

x