Líbil se vám recept? Pomozte mi ho šířit dál 🙏🏻
6 Recenzí / komentářů
Lucka
3 února, 2022
Dobrý den, Jano. Vůbec se toho nebojte 🙂 U kimchi je obrovskou výhodou, že nemusíte řešit pečlivé ponoření zeleniny do nálevu, protože před nežádoucími bakteriemi ho chrání vyšší množství chilli.
Na kvašení můžete použít jakékoliv sklenice, i ty zavařovací. Jen se vyhněte kovovým nádobám a nejlépe také plastovým. Sklo je úplně optimální.
S kimchi držím palce! dejte pak vědět, jak se povedlo 🙂
Lubica Gulasova
9 února, 2022
Dobry den.
Rada by som kimchi vyskusala…Nemam ale skusenosti s rybacou omackou…Kde ju viem kupit? Zalezi na jej druhu? Viete mi odporucit nejaku konkretnu? Dakujem
Lucka
10 února, 2022
Dobrý den, rybí omáčka má hodně specifickou a na první zkušenost ne úplně příjemnou vůni. Ale dodává jídlům nezaměnitelnou umami chuť, která je pro asijská jídla tak typická.
Proto si nejdříve sežeňte menší lahvičku a vyzkoušejte ji. Ne každý si na ni zvykne, ale hodně lidí ji naopak miluje.
Pokud nejste až tak striktní co se týká složení, vyhovující rybí omáčka je tato https://omacky.heureka.cz/squid-brand-rybi-omacka-60ml/#prehled/
Top složení (ale mnohem hůře se shání) má Red Boat https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=rybi+omacka+red+boat
Klára Fusková
19 května, 2022
Lucko Grusová, nikdo na světě nedokáže tak dokonale popsat v receptech postup, ingredience, jejich případnou náhradu a konečný efekt jako ty. Jsi prostě úžasně precizní, důsledná a dokonalá! Děkuji!
Já dělám něco velice podobné z čerstvého bílého zelí, podle rodinného receptu minimálně z dob Rakousko-Uherska. Nepřidávám vodu, ale nasolenou zeleninu nechám postát, dokud nezačne měknout. Pak ji několikrát opakovaně promačkávám, až se z ní začne uvolňovat šťáva. Poté ji již jenom přikryju a zatížim (třeba nádobou, nebo plastovým pytlíkem s vodou) a nechám projít blahodárným mléčným kvašením. Když to kvašení začne být cítit a jsou viditelné bublinky (přibližně po 1-2 dnech), tak se je snažím vyhnat/ vytlačit speciálně k tomu určeným dřevěným pěchovadlem, které je k dostání na farmářských trzích. Zeleninu znovu zatížím. Tento postup opakuji v následujících dnech ještě několikrát, dokud kvašení neskončí. Pak obsah přendám do zavařovacích sklenic (přebytečnou tekutinu vypiju, nebo použiju jako zálivku na salát), uzavřu a skladuji v lednici i několik týdnů dokud se nespotřebuje.
Co se týká ingrediencií, babička tam dávala jako základ to bílé zelí a pak všechnu zeleninu, která jí na zahradě zrovna přebývala. My děti sme milovaly zejména jednoduchou nasládlou kombinaci se strouhanou mrkví. Děda zase verzi s čerstvou paprikou, cibulí, okurkou a květákem. Pro lepší trávení přidávala též pár zrníček hořčice a koriandru.
Lucka
20 května, 2022
Kláro, moc děkuju za milou pochvalu! ❤️ Někdy je mi to moje „románové“ psaní receptů vyčítáno 😀 Ale já se prostě jen snažím, aby se při přípravě v receptech nikdo neztratil, aby se jídlo vždy povedlo a hlavně chutnalo. Tak moc děkuju za milá slova. Potěšila 🙂
Také moc děkuju za úžasný tip a skvěle popsaný popsaný postup přípravy kvašeného zelí se zeleninou. Úplně se mi sbíhají sliny, jen to čtu ❤️
Jana
3 února, 2022
Dobrý den, Lucie. Již dlouho se na kimči chystám, ale stále jsem se toho bála -z podobných důvodů, jako Vy. Teď, po přečtení Vašeho fotoseriálu si troufnu. Jen mám dotaz na sklenice. Musí být nějaká speciální nebo i obyčejná zavařovací?